Historia

Początkowo w Dziwnówku nie było świątyni. Wierni udawali się do oddalonego o 9 km Kamienia Pomorskiego. W okresie powojennym, do świątyni było bliżej , bo w niedziele odprawiano msze w remizie pogotowia morskiego w sąsiednim Dziwnowie, a od lat 70-tych XX wieku, działał tam już kościół pw. św. Józefa.

Jednak posiadanie własnej świątyni, było bardzo ważne dla mieszkańców Dziwnówka. Po wielu staraniach 18 lipca 1982 roku, kamień węgielny pod budowę świątyni poświęcił Ks. Biskup Stanisław Stefanek. Wielkie zaangażowanie mieszkańców i osób przyjezdnych dokonało niezwykłego czynu. W roku 1982 przystąpiono do wznoszenia świątyni wg. projektu inż. Jerzego Okińskiego. Budowa niewielkiego kościoła trwała zaledwie trzy miesiące i już 16.10.1982 r. odbyła się uroczystość jego poświęcenia

Obecnie przed kościołem znajduje się wybrukowany plac na którym można dostrzec herb Dziwnówka przedstawiający słońce i rybę w wodzie.

Sama świątynia jest bardzo nowoczesna z główną nawą poprzedzoną przedsionkiem. W bocznej nawie mieści się kaplica oraz chór organowy.

                               

witraże w nawie głównej /zdj. własne/

 

 

Uwagę zwraca również witraż przedstawiający patrona św. Maksymiliana Marię Kolbe.

Prezbiterium / widoczne witraże oraz tryptyk ołarzowy/

Bardzo interesujący jest także tryptyk ołtarzowy oraz replika żaglowca WAPPEN VON HAMBURG” z 1669 r. Kopia tego żaglowca zwanego „Żaglowcem Maksymiliana” została zawieszona w kościele w dniu 1 lipca 2002 r. dla uczczenia dziesięciolecia powstania Parafii Dziwnówek.

replika żaglowca /zdj. własne/

replika żaglowca /zdj. własne/

 

tryptyk ołtarzowy /zdj. własne/

 

 

Przed świątynią umieszczona została drewniana rzeźba przedstawiająca św. Maksymiliana na tle fragmentu ogrodzenia obozowego.

 

Zdjęcie naszego kościoła wykonane w roku 2017 – kliknij tutaj