OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU– 25.02.2018

 

 

 

  1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem na dzieło pomocy Ad Gentes.
  3. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy Świętej, a Gorzkie Żale w niedziele.Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  4. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

 

 

 

Comments are closed.