DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym.

Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

2. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na jutrzejszą i wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych o godz. 9:00, 10:30, 11:30, 19:30

3. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. Zapraszam wszytskich na Mszę Świętą Odpustową o godz. 19:00

4. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych,
o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

5. Zapraszam na pobożne przeżycie Misji u Stóp Krzyża. Szczegóły zamieszczone w gablotach.

Ks. kan. Zbigniew Niemasik

Comments are closed.