V NIEDZIELA WIELKANOCY 14.05.2017

  1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii,która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła. 

  2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz…

  3. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza.

  4. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

  5. Również we wtorek, Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, będzie obchodzić swoje imieniny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta.

Proboszcz

Ks. kan. Zbigniew Niemasik

 

Comments are closed.