OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAńSKIE 28.05.2017

  1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

  2. Od jutra, modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

  3. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

  4.  W najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy Świętej będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

  5. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

  6. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej.

  7. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

  8. W tym tygodniu patronuje nam:   – 29 V – św. Urszula Ledóchowska  – 1 VI – św. Justyn  – 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze

  9. Nasza ojczyzna jest w niebie. Idźmy więc w nowy tydzień i żyjmy tak, aby kiedyś spotkać się z naszym Panem i Jego Matką w niebie.

Proboszcz

Ks. kan. Zbigniew Niemasik

 

Comments are closed.