Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Palmowa AD 2024

“Wielki Tydzień jest takim momentem, w którym powinniśmy mieć czas dla Jezusa. Żebyśmy Mu go nie żałowali, żebyśmy chcieli być przy Nim” – kard. Grzegorz Ryś

  1. Niedziela Palmowa, którą dziś przeżywamy, wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Jest to dzień naszej wdzięczności za dar Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Po komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji..
  3. Wielki Piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Adoracji od godz. 9.00.   Droga Krzyżowa o godz. 18:00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego pokarmu do syta i dwóch mniejszych.
  4.  W Wielką Sobotę  Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa od godz. 9.00 i poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: 12:00, 12:30 oraz 13:00.  Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18:30 przed kościołem poświęceniem ognia.
  5. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 6:30 Rezurekcja
    11:00 oraz 17:00.
  6. drugi dzień świątPoniedziałek Wielkanocny, Msze św. według porządku niedzielnego, tj. 9:00 oraz 11:00
  7. Wszelkie informacje o Wielkim Tygodniu i Oktawie Wielkanocy są umieszczone również na stronie internetowej naszej Parafii – www.parafiadziwnowek.pl

Comments are closed.