OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA 05 kwietnia 2020r.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa

wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński do 19 kwietnia br. włącznie udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji.

3. Nadal obowiązują decyzje organów państwowych odnośnie udziału we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym, w czasie których jednocześnie może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób (nie wliczając osób obsługujących litrugię).

4. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.

5. Liturgia Triduum Paschalnego:
– Wielki Czwartek g. 18:00 (Msza Wieczerzy Pańskiej)
– Wielki Piątek g. 18:00 (Liturgia Męki Pańskiej)
– Wielka Sobota g. 18:00 (Liturgia Wigilii Paschalnej)

7. W Wielki Piątek:
– Droga Krzyżowa o godz. 17.30
– Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 15:00
– zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia

8. W Wielką Sobotę:
– Z racji na ograniczenie liczby wiernych w kościele nie ma możliwości organizowania tradycyjnego poświęcania pokarmów. Wszystkich parafian zachęcam do odmówienia modlitwy błogosławieństwa pokarmów we własnym domu, na rozpoczęcie rodzinnego śniadania wielkanocnego.

9. Zmartwychwstanie Pańskie:
– Rezurekcja g. 7:00
– pozostałe Msze Święte 9:00 oraz 11:00

10. Każdego dnia o godz. 20.30 zapraszam do jedności w modlitwie, odmawiając wspólnie różaniec w intencji o zatrzymanie epidemii.

 

Comments are closed.