Świętej Rodziny – 31.12.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. 1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijañską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Po każdej Mszy Świętej zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo małym dzieciom i ich rodzicom.

  1. 2. Dzisiaj również zakończenie roku. Jutro Święto Bożej Rodzicielki Msze Święte o godz: 9.oo , 11.oo, 16:oo

  1. 3. W środę, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus. U św. Łukasza czytamy: „Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki]” (Łk 2,21). Choć jest to dowolne liturgiczne wspomnienie, tego dnia do codziennej modlitwy dołączmy choćby kilka wezwań z Litanii do Imienia Jezus.

  1. 4. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

  1. 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  1. 6. U progu nowego roku kalendarzowego 2018 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

 

PROBOSZCZ

Ks. kan. Zbigniew Niemasik

Comments are closed.