JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2017
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

3. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona podczas świątecznej Mszy Świętej o godz. 16:30, na którą serdecznie zapraszam.

4. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty.

5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

6. W dniu 24 listopada br. przypadła 15. rocznica sakry biskupiej naszego Metropolity, Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi – prośba, aby każdy z nas chodźby 10-tkę Różańca odmówił w intencji Ks. Abpa

7. Przypominam o Mszach Świętych: Niedziela – 9:oo oraz 11:oo. Poniedziałek – 7:oo, od wtorku do soboty 16:30

 

Proboszcz

Ks. kan. Zbigniew Niemasik

Comments are closed.