OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny.

Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

3. Zapraszam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie podczas Mszy Św. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele.

4. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszam do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pierwszo-piątkowa spowiedź święta od godz. 16.00. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

6. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Zmarłym parafianom pragnijmy wypraszać życie wieczne.
W tym tygodniu patronują nam:
3 XII – św. Franciszek Ksawery 7 XII – św. Ambroży

Ks. Zbigniew

 

Comments are closed.