OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trójcy Przenajświętszej 11.06.2017

 

 

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

 

2. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

 

3. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 9:00, 10:00 oraz 19:30. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10:oo. Proszę o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.

 

4. W piątek zapraszam na uroczystą Mszę Świętą, podczas której, przeżywając z radością Srebrny Jubileusz Kapłaństwa dziękować będę Panu Bogu za dar kapłaństwa.  Msza Święta o godz. 17:00. „Dzięki łasce Boga jestem tym,kim jestem.”<1Kor15,10>

 

 

Proboszcz

Ks. kan. Zbigniew Niemasik

Comments are closed.